تامین امنیت کامل هواداران خارجی جام‌جهانیخبرگزاری تسنیم به نقل از سرویس رسانه‌ای روسیه 2018: آندره نسترنکو، نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه درباره امنیت هواداران خارجی شرکت‌کننده در جام جهانی 2018 فوتبال گفت: تمامی شرایط لازم جهت تامین امنیت هواداران خارجی که از سراسر جهان برای تماشای این رقابت‌ها به روسیه می‌آیند، فراهم شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: وزارت امور خارجه روسیه بدون توجه به روابط دوجانبه با تمامی سفارت‌های تیم‌های ملی صعود‌ کننده به جام جهانی 2018 فوتبال جهت تامین امنیت هواداران همکاری خواهد داشت.

نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه در خاتمه تصریح کرد: تمامی آژانس‌های امنیتی مصمم به تامین امنیت کامل جام جهانی 2018 و هواداران فوتبال هستند. آنها تاکنون جلسه‌های زیادی با نمایندگان کشورهای خارجی در مسکو داشتند و اداره‌ای با حضور کارمندانی جهت تصمیم‌گیری در طول رقابت‌ها تاسیس می‌شود.

روسیه برای نخستین بار در تاریخ جام‌های جهانی فوتبال میزبانی این رقابت‌ها را در روزهای 24 خرداد تا 24 تیر ماه سال جاری بر عهده خواهد داشت. ایران در گروه B این رقابت‌ها با پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه است.