خودم را مقابل غول‌های جودو، جوجه می‌دیدم!


تسنیم: جواد محجوب، ملی‌پوش سنگین وزن جودو ایران در خصوص صعود یک پله‌ای خود در رنکینگ فدراسیون جهانی جودو و صعود به جایگاه شانزدهم رنکینگ اظهار داشت: خدا را شکر چند مدالی که در مسابقات اخیر کسب کردم باعث شد در رنکینگ جهانی باز هم صعود داشته باشم. بعد از اینکه در ماه گذشته به رتبه هفدهم صعود کردم، در ماه جاری نیز در جایگاه شانزدهم قرار گرفتم. این مسئله در مسابقات آینده نیز به نفع من خواهد بود تا در دورهای ابتدایی مسابقات به قهرمانان جهان و المپیک برخورد نکنم. صعود در رنکینگ فدراسیون جهانی یک پله در راه رسیدن من به مدال‌های آینده در مسابقات جهانی و المپیک خواهد بود و قطعا هر چه صعود بیشتری در رنکینگ داشته باشم کمک بیشتری به من خواهد کرد.

 

محجوب: خودم را مقابل غول‌های جودو، جوجه می‌دیدم!

 

وی در پاسخ به این سوال که بعد از تصمیم به تغییر وزن، فکر می‌کرد در مدت کوتاهی در میان 16 نفر برتر دسته فوق سنگین جودو دنیا قرار گیرد، گفت: حقیقتا خودم نیز فکر نمی‌کردم به این سرعت موفق به نتیجه‌گیری شوم و خود را در برابر غول‌های 140 تا 180 کیلویی جودو دنیا جوجه می‌دیدم. قبل از حضور در این وزن می دانستم کار بسیار سنگینی در پیش دارم و فکر نمی کردم در کوتاه مدت کاری از پیش ببرم اما کسب مدال برنز در مسابقات هلند که نخستین حضور من در این وزن بود در عملکرد آینده‌ام تاثیرگذار بود.

ملی‌پوش وزن 100+ کیلوگرم جودو ایران افزود: خدا را شکر حضور در این وزن باعث شده است دیگر وزن کم نکنم و این موضوع به نفع من شده است. کم کردن زیاد وزن در دسته 100- کیلوگرم باعث شده بود از لحاظ شرایط بدنی مدام بهم بریزم و در عملکردم تاثیر منفی داشته باشد. در حال حاضر نیز با 50 درصد از بهترین‌های سنگین وزن جودو دنیا مسابقه دادم و در مقابل آنها به برد و باخت دست پیدا کردم و قطعا تلاشم در رویدادهای آتی بالا بردن مجددا پرچم کشورمان خواهد بود.

محجوب در خصوص برنامه‌های آینده خود عنوان کرد: در خردادماه قرار است در مسابقات گرندپری چین حضور داشته باشیم و بعد از آن نیز چند اردوی مشترک داشته باشیم. در مردادماه نیز بازی‌های آسیایی را در پیش خواهیم داشت که اصلا نمی‌خواهم این رویداد و مدال آن را برای خود بزرگ کنم تا در عملکردم تاثیر منفی بگذارد. این رویداد نیز برای من مانند مسابقات گرندپری و گرند اسلم خواهد بود و در آن حضور خواهم داشت تا مسابقه بدهم و برد و باخت آن نیز زیاد برایم مهم نیست.