سه نقره کاراته کارهای ایران قطعی شد/ خاکسار و میرزایی در جدول شانس مجدددر پایان مسابقات روز نخست پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۸ در استانبول، سه مدال نقره ایران قطعی شد اما طراوت خاکسار و امیررضا میرزایی نیز برای کسب مدال برنز در جدول شانس مجدد مبارزه می‌کنند.

به گزارش ورزش هشترود، پنجمین مرحله‌ی رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۱۸، از صبح امروز (جمعه) ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ به میزبانی شهر “استانبول” در ترکیه با حضور ۶۰۷ کاراته‌کار از ۶۳ کشور آغاز ‌شد. نمایندگان ایران نیز در دو بخش کاتا و کومیته زنان و مردان به مصاف رقبا رفتند.

در پایان مبارزات امروز سه مدال نقرهی ملیپوشان ایران نیز در بخش کومیته مردان توسط “امیر مهدیزاده،  سید علی کریمی و بهمن عسگری” به ترتیب در اوزان ۶۰-،  ۶۷- و ۷۵-کیلوگرم قطعی شد. اما طراوت خاکسار در کومیته زنان، امیررضا میرزایی در کومیته مردان و دو تیم کاتای ایران برای کسب مدال برنز در جدول شانس مجدد به مصاف رقبا میروند.

در بخش کاتای مسابقات امروز نیز تیم ملی ایران در بخش تیمی مردان با دو تیم و در بخش انفرادی بانوان  با یک نماینده به مصاف حریفان رفت که در پایان نتایج زیر به دست آمد:

* کاتای انفرادی(بانوان)
نگین باقری به عنوان تنها نماینده ایران در این بخش، ابتدا “نئومی نیکوسانتی” از ایتالیا را ۵ بر ۰ شکست داد و در مرحه بعد با حساب ۴ بر ۱ نتیجه را به “ناتسوکی شیمیزو” از ژاپن واگذار کرده و به کار خود پایان داد.

* کاتای تیمی(مردان)
تیم اراک با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون در گام نخست با حساب ۵ بر ۰ تیم ایتالیا را شکست داد و اما در مرحله دوم ۴ بر ۱ در مصاف با تیم ملی مراکش شکست خورد. تیم ایران (مرکزی) روز یکشنبه ۲۰ خرداد با تیم آذربایجان رو به رو خواهد شد که در صورت پیروزی به مدال برنز این مسابقات می‌رسد.

همچنین تیم صرافی بهنام از آذربایجان شرقی با ترکیب احد شاهین، فرزاد محمدخانلو و سهند اسلامی مقابل تیم ملی ترکیه ۵ بر ۰ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. این تیم نیز مانند تیم مرکزی روز یکشنبه ۲۰ خرداد، به مصاف تیم کویت می‌رود تا با کسب پیروی مدال برنز این رقابت‌ها را برای خود کند.

* کومیته(مردان)

وزن ۶۰- کیلوگرم:
ابتدا امیر مهدی‌زاده به عنوان نخستین نماینده ایران در این وزن ۴ بر ۰ “اولگ ملخین” از بلاروس را شکست داد و در ادامه با همین نتیجه “استپان افمنکو” روسی را از پیش رو برداشت. مهدی‌زاده در گام سوم  “نناد دلوویچ” از مونته‌نگرو را ۲ بر ۱ شکست داد و در ادامه با حساب ۱ بر ۰ مقابل “آنجلو کریسچنزو” از ایتالیا به پیروزی رسید تا ضمن راهیابی به فینال این وزن مدال نقره خود را قطعی کند. او نیز روز یکشنبه ۲۰ خرداد برای کسب مدال طلا به مصاف نماینده کشور میزبان می‌رود.

مجید حسن‌نیا دومین نماینده ایران در این وزن بود که در دور اول ۴ بر ۳ “آنتونیو واستولا” از ایتالیا را شکست داد اما، در دور دوم با حساب ۲ بر ۶ مقابل “دارخان اسدیلوف” قزاقستانی نتیجه را واگذار کرده و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

وزن ۶۷- کیلوگرم:
هامون درفشی‌پور به عنوان نخستین نماینده ایران در این وزن ۵ بر ۱ “لئوناردو رودریگز” از مکزیک را شکست داد و در مبارزه دوم ۲ بر ۱ “علی ییلماز” ترکیه‌ای را از پیش رو برداشت. او در مرحله سوم مقابل “فهد الخاتمی” نماینده عربستان سعودی به تساوی ۱ بر ۱ رسید اما با قانون سنشو برنده مبارزه اعلام شد تا راهی مرحله چهارم شود اما در این مرحله ۳ بر ۰ نتیجه را به “دیدار امیرعلی” قزاقستانی واگذار کرد.

سعید احمدی دومین نماینده ایران در این وزن بود که در دور اول ۳ بر ۱ “لورنزو میلانی” ایتالیایی را از پیش رو برداشت و در دور دوم ۴ بر ۰ مقابل “جوردن توماس” انگلیسی به پیروزی رسید. او در مبارزه سوم خود “علی برناوی” نماینده عربستان سعودی را ۴ بر ۳ شکست داد تا راهی مرحله بعد شود. احمدی در مبارزه چهارم با حساب ۲ بر ۳ مقابل “تورال آقالارزاده” کاراته‌کای آذربایجان شکست خورد.

امیر میرزایی سومین کاراته‌کای ایران در این وزن است که ابتدا ۵ بر ۰ “جیانلوکا دویو” از ایتالیا را شکست داد و پس از پیروزی ۴ بر ۰ مقابل “جوردن توماس” انگلیسی راهی مرحله سوم شد. او در مبارزه سوم با نتیجه ۴ بر ۵ در مصاف با “هیرتو گومیو” از ژاپن شکست خورده و به جدول شانس مجدد رسید. او در نخسین مبارزه جدول شانس مجدد مقابل “جس روسیلو” از بلژیک قرار گرفت که با حساب ۴ بر ۱ به پیروزی رسید، در مبارزه دوم نیز “کمال اوغلو” ترک ۲ بر ۰ شکست داد و توانست در مرحله سوم شانس مجدد ۳ بر ۰ “ایکبولجان اوزاکوف” ازبک را شکست دهد. او در مبارزه آخر خود باید به مصاف “تورال آقالارزاده” کاراته‌کای آذربایجان برود.

سومین نماینده‌ی ایران در این وزن سیدعلی کریمی بود که در مبارزه نخست ۴ بر ۳ “بشار النجار” اردنی را از پیش رو برداشت و سپس ۶ بر ۲ “رافیض حسن‌اف” آدبایجانی را شکست داد. او در مبارزه سوم خود ۴ بر ۱ “سامی انخالی” نماینده اسپانیا را از پیش رو برداشت و در دور چهارم “سنجر عبدکریم‌اف” ازبکستانی را ۳ بر ۰ شکست داده و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. کریمی در مبارزه نیمه‌نهایی “دیدار امیرعلی” قزاق را شکست داده و فینالیست این وزن شد.

وزن ۷۵- کیلوگرم:
باربد صداقت به عنوان نخستین نماینده‌ی ایران در این وزن، ابتدا با حساب ۱ بر ۱ مقابل “الکساندر چربان” روس به تساوی رسید اما با قانون هانتی برنده این دیدار شد. او در مبارزه دوم نیز توانست با حساب ۴ بر ۲ از سد “نیکاتی پینارباشی” ترکیه‌ای بگذرد. صداقت در مبارزه سوم خود مقابل “گابور هارسپتکی” از مجارستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

ابراهیم حسن‌بیگی دومین کاراته‌کای ایران در این وزن بود که در همان مبارزه اول با حساب ۶ بر ۴ در مصاف با “ریوتا ناکامورا” ژاپنی تن به شکست داده و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

علی‌اصغر آسیابری نیز به عنوان سومین نماینده ایران در این وزن، نتوانست از سد “پاول آرتامونوف” نماینده استونی بگذرد و در همان مبارزه نخست از دور رقابت‌ها کنار رفت.

اما آخرین نماینده ایران در این وزن بهمن عسگری بود که در نخستین مبارزه خود توانست “دایسوکه واتانابه” ژاپنی را با حساب ۶ بر ۱ از پیش رو برداشته و راهی مرحله دوم شود، او در این مرحله با حساب ۰ بر ۰ مقابل “روسلان یسماخانبت” قزاق متوقف شد اما با قانون هانتی برنده و راهی مبارزه سوم شد که در این مرحله نیز با حساب ۰ بر ۰ مقابل “چون سو” از چینتایپه متوقف شد ولی،  بار دیگر با قانون هانتی و پنج پرچم راهی مبارزه چهارم شد. او در مبارزه نیمهنهایی نیز مقابل “گابور هارسپتکی” مجارستانی به تساوی ۱ بر ۱ رسید اما با رای داوران راهی مبارزه فینال شد تا سومین مدال نقره ایران را در بخش کومیته مردان حتمی کند.

* کومیته(بانوان)

وزن ۵۰- کیلوگرم:
سارا بهمنیار به عنوان نخستین نماینده ایران در این وزن ۵ بر ۱ “آروره بورکوئیس” از فرانسه را شکست داد. او در دور دوم ۱۰ بر ۰ “چیناتسو ایندو” ژاپنی را از پیش رو برداشت اما با قبول شکست ۱ بر ۳ مقابل “آیچا سایا” مراکشی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دومین نماینده ایران در این وزن نسرین دوستی بود که پس از تساوی ۱ بر ۱ در دور نخست مقابل “چانیاتوک چیپنسوک” تایلندی، با قانون سنشو برنده دیدار اعلام شد. او در مبارزه دوم ۳ بر ۰ “الکساندرا پوپ” از رومانی را شکست داد اما پس از تساوی ۰ بر ۰ مقابل “الکساندرا پوپ” از رومانی در مبارزه سوم، بر اساس قانون هانتی بازنده اعلام شده و به عنوان دومین نماینده بانوی ایران از دور رقابت‌ها کنار رفت.

وزن ۵۵- کیلوگرم:
فاطمه چالاکی به عنوان نخستین نماینده ایران در این وزن ابتدا ۲ بر ۱ “امی کونل” اسکاتلندی را شکست داد و سپس در مرحله دوم با حساب ۴ بر ۰ از سد “ویکتوریا سمانیکوآ” از اسلواکی گذشت و راهی مرحله بعد شد. او در مبارزه سوم خود “گلمیرا اوسانوا” نماینده قزاقستان را ۳ بر ۱ شکست داده و راهی مبارزه چهارم شد اما در این مرحله ۲ بر ۰ نتیجه را به “ون‌ یو ‌ژون” از چین‌تایپه واگذار کرد. او در مبارزه نخست جدول شانس مجدد نیز با حساب ۱ بر ۲ مقابل “دورتا باناژک” لهستانی تن به شکست داده و از کسب مدال بازماند.

دومین نماینده ایران در این وزن آویشن باقری است که توانست با پیروزی ۲ بر ۱ مقابل “سیدا جیدا” از الجزایر راهی مرحله دوم شود و در این مرحله با حساب ۱ بر ۰ از سد “آروژان مختار” حریف قزاق گذشت. او در مارزه سوم خود “جولیا ریتر” اتریشی را ۱ بر ۰ از پیش رو برداشت اما در مبارزه چهارم با حساب ۱ بر ۳ نتیجه را به “سارا کاردین” از ایتالیا واگذار کرد. او در نخستین دیدار جدول شانس مجدد نیز به مصاف “شوری ناکامورا” از ژاپن رفت که با حساب ۲ بر ۰ نتیجه را واگذار کرده و از کسب مدال بازماند.  

طراوت خاکسار سومین کاراته‌کای ایران در این وزن، نخستین مبارزه خود مقابل “فدریکا ریکاردی” ایتالیایی را با حساب ۴ بر ۰ پشت سر گذاشت و در مبارزه دوم، با حساب ۳ بر ۱ “توبا یاکان” ترک را از پیش رو برداشت. او در مبارزه سوم ۱ بر ۰ “سابینا زاخاروا” از قزاقستان را شکست داده و راهی مرحله بعد شد، اما در مرحله نیمه‌نهایی با حساب ۱ بر ۳ نتیجه را به “ون یو ژون” چینی واگذار کرده و از راهیابی به مسابقه فینال بازماند. خاکسار برای کسب مدال برنز راهی جدول شانس مجدد شد.

انتهای پیام