صعود محجوب به فینال جودو گرندپری گرجستان


image.png

در روز پایانی جودوی گرندپری گرجستان، جواد محجوب در سنگین وزن با ۳ پیروزی راهی دیدار نهایی شد.

به گزارش ورزش هشترود، در جریان روز پایانی رقابت‌های جودوی گرندپری تفلیس در گرجستان، وحید نوری نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم ایران پس از برتری مقابل گئورگی آبلیان از ارمنستان در دومین مبارزه مقابل رافائل ماکدو از برزیل و دارنده مدال طلای جوانان جهان در سال ۲۰۱۴ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.  

رامین صفویه در وزن ۱۰۰- کیلوگرم نیز در همان مبارزه نخست برابر لاشا تاولوری از گرجستان شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.  

اما جواد محجوب نفر ۴۱ رنکینگ جهان در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، مقابل سوسلان بستان اف از روسیه به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.  

محجوب برای رسیدن به نیمه نهایی به مصاف حمزه اوچانی نفر ۸۰ رنکینگ جهانی از فرانسه رفت و موفق شد وی را در ۴۴ ثانیه ایپون کند و راهی نیمه نهایی شود.  

محجوب در دیدار نیمه نهایی نیز برابر انیس بوگادزه از گرجستان و نفر ۴۶ رنکینگ جهان به روی تاتامی رفت و با برتری مقابل این جودوکار، راهی دیدار فینال شد.

محجوب برای رسیدن به مدال طلا باید از سد گورام تاشیشویلی از گرجستان و نفر دوم رنکینگ جهان بگذرد.

پیش از این علیرضا خجسته و محمد عباس نژاد در وزن ۶۶- کیلوگرم و محمد بریمانلو و سید مهرداد زمانی در وزن ۷۳- کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماندند.

انتهای پیام