مغز یورگن کلوپ از لیورپول رفت!


ورزش سه: زلیکو بوواچ، دستیار یورگن کلوپ و مغز متفکر لیورپول، دو روز پیش از دیدار حساس تیمش مقابل رم، از ادامه همکاری با لیورپول کنار کشید.

 بوواچ 56 ساله سابقه همکاری 17 ساله با کلوپ دارد و در لیورپول، ماینز و دورتموند، دستیار کلوپ بوده است. او که به عنوان مغز متفکر تیم کلوپ شناخته می‌شود و دست راست او بوده، در زمان بازیگری اش با کلوپ آشنا شده بود. نشریه میرر اسپورت معتقد است که بوواچ استعفا داده و این موضوع، شوک بزرگی به لیورپول در آستانه دیدار حساس مقابل رم در المپیکو وارد کرده است.

 

مغز یورگن کلوپ از لیورپول رفت!

بوواچ و کلوپ از سال 1992 همکاری را آغاز کرده بودند، وقتی که او بازیکن فوتبال بود و به ماینز پیوست. نشریه دیلی رکورد مدعی شده که رابطه بین کلوپ و بوواچ شکراب شده و پس از اینکه در جلسه تاکتیکی اخیر لیورپول، بوواچ دعوت نشده بود، تصمیم گرفت که استعفا دهد. همچنین او اخیرا در انتخاب تیم و بازیکنان نیز دخالت داده نمی‌شد.

بوواچ در دیدار مقابل استوک که با تساوی 0-0 به پایان رسید، روی نیمکت نشسته بود و مشخص نبود که تا پایان فصل در لیورپول خواهد ماند یا تیم را ترک خواهد کرد. او مقابل رم نیز روی نیمکت نشسته بود ولی مشخص بود که کلوپ مشورت چندانی با او انجام نمی‌داد و ترجیح می‌داد با پیتر کراویتز، دیگر دستیار خود صحبت کند.