ناراحتی شفر از عدم تمدید قرارداد ستاره‌ها


خبرگزاری میزان: باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات، چهره‌هایی همچون مرتضی آقاخان، محمد دانشگر، میثم تیموری، فرشاد محمدی مهر و روح‌الله باقری را جذب کرده و با تعدادی از بازیکنان رده جوانان از جمله الهیار صیادمنش قرارداد امضاء کرده است تا این تیم نسبت به سایر تیم‌ها یک قدم جلوتر باشد. با وجود اینکه به نظر‌ می‌رسید استقلال خودش را برای یک فصل رویایی آماده کند، اما خبر‌هایی از درون این باشگاه به گوش می‌رسد که خیلی خوشایند نیست.

اگر چه مسئولان استقلال اعلام کرده‌اند که جذب این نفرات با نظر وینفرد شفر بوده و حتی گفته شده که سرمربی آلمانی به بازیکنان جدید برنامه تمرینی داده است، ولی این مسائل پشت پرده‌ای قابل تأملی دارد.

پس از پایان فصل، شفر با مسئولان استقلال توافق می‌کند که گزینه‌های داخلی را مسئولان استقلال جذب کنند و خودش نیز دنبال بازیکن خارجی هم سطح تیام باشد. او به مدیران باشگاه گفته بود که استقلال برای قهرمانی در آسیا، لیگ برتر و … باید بازیکن با کیفیتی داشته باشد اما رضا افتخاری مدیرعامل استقلال به سرمربی تیمش اعلام‌ می‌کند که با توجه به بالا رفتن ارز و همچنین سیاست‌های باشگاه که در هیئت مدیره نیز تصویب شده، نمی‌توانند بازیکن خارجی جذب کنند. این موضوع با ناراحتی شفر همراه‌ می‌شود و سرمربی استقلال به یکی از مدیران باشگاه می‌گوید با این شرایط نباید انتظار موفقیت در آسیا را داشت. با گذشت زمان، شفر یکی دو گزینه خارجی معرفی می‌کند. اما باز هم با مخالفت افتخاری روبه‌رو می‌شود. شفر که از تصمیمات افتخاری عصبانی است، به مسئول نقل و انتقالات استقلال گفته که چرا وقتی افتخاری نمی‌خواهد بازیکن خارجی بگیریم، تا الان قرارداد وریا غفوری، امید ابراهیمی، سرور جپاروف و فرشید باقری تمدید نشده و در شرایطی که تمرینات از دوشنبه هفته آینده آغاز می‌شود تکلیف این بازیکنان را مشخص نکرده‌اند؟

باید دید در نهایت جذب بازیکنان مورد نظر شفر به کجا خواهد انجامید و بازیکنانی که سرمربی استقلال به دنبال جذب آنها است به این تیم خواهند آمد یا خیر.