هواداران با دیدن تیمِ شفر کِیف می‌کنندتسنیم: حنیف عمران‌زاده درباره علت جدایی‌اش از تیم مشکی‌پوشان اظهار داشت: بحث جدایی مطرح نیست. زمانی که به این تیم آمدم دچار بدشانسی و از ناحیه چهارسر ران مصدوم شدم و سه چهار هفته را از دست دادم. وقتی که داود مهابادی هدایت مشکی‌پوشان را به‌عهده گرفت فشار تمرینات بالا بود و دوباره از همین ناحیه دچار مشکل شدم.

وی افزود: از طرفی به‌دلیل بیماری مادرم از لحاظ روحی و روانی به‌هم ریختم. از مهابادی خواستم که به شمال بروم و کنار مادرم باشم و با روحیه خوب برگردم، بنابراین بحث اخراج و جدایی مطرح نیست، کاری نکرده بودم که اخراج شوم. فردا به اردوی مشکی‌پوشان می‌روم،‌ چراکه قلباً حاج‌ آقا عباسی و علی پسرش را دوست دارم. بعد از استقلال قلباً مشکی‌پوشان را دوست دارم،‌ چون وقتی از استقلال جدا شدم و به مازندران و تیم‌های دیگر رفتم، آن‌قدر راحت نبودم که در مشکی‌پوشان راحت بودم.

مدافع پیشین استقلال خاطرنشان کرد: خانواده عباسی از جیب خودشان خرج می‌کنند و تیمداری در این شرایط خیلی سخت است. وقتی در خیابان سوار تاکسی می‌شوید راننده هزار تومان بیشتر بگیرد ناراحت می‌شوید،‌ اما خانواده عباسی در این فوتبال از جیب‌شان خرج می‌کنند.

عمران‌زاده تصریح کرد: با توجه به اتفاقات نیم‌فصل مشکی‌پوشان در همان نیم‌فصل که 9 امتیاز کسب کرده بود کاندیدای سقوط شد. با این شرایط خانواده عباسی 60‌ــ‌50 درصداز قرارداد بازیکنان را پرداخت کردند. مسئولان استان از این تیم حمایت نکردند، اما اتفاق خوبی که افتاده اضافه شدن خداداد عزیزی به این تیم است. خداداد کارش را بلد است و به مردم مشهد قول می‌دهم این تیم سال آینده به لیگ برتر برمی‌گردد.

وی با تأکید بر اینکه بحث اخراجش از مشکی‌پوشان مطرح نبوده افزود: دوست داشتم به مشکی‌پوشان کمک کنم،‌ اما می‌دانستم زمانی می‌توانم برگردم که خیلی از بازی‌ها گذشته و طبیعی است نمی‌توانم به این تیم کمک کنم. داستان اخراج وجهه خوبی ندارد و داود مهابادی مردانگی کرد که در این باره توضیح داد. او به من احترام گزارد و در تمرینات جداگانه کار می‌کرد،‌ اما من مجبور بودم به شمال بروم و کنار مادرم باشم. هنوز عباسی را ندیدم و باید بابت چند ماه حضور در این تیم تشکر کنم. جا دارد باز هم از خانواده عباسی تشکر کنم و فردا نیز به هتل می‌روم چون دلم برای اعضای این تیم تنگ شده است. در مشکی‌پوشان جو خوبی را شاهد بودم و با حضور حسین بادامکی، عین‌افشار و … که در این تیم بودند،‌ جو خوبی وجود داشت و تیمی دوست‌داشتنی را تشکیل داده بودیم.

مدافع پیشین استقلال با اشاره به نتایج خوب این تیم گفت: ای‌کاش شفر از اول فصل به استقلال می‌آمد. او با این بازیکنان می‌توانست به عنوان قهرمانی برسد و پرسپولیس نمی‌توانست به‌راحتی قهرمان شود. پرسپولیس خوب بازی می‌کند اما بحث من حضور شفر در استقلال است. این روزها بحث تمدید قرارداد شفر مطرح شده و به این پیرمرد دوست‌داشتنی آلمانی هرچقدر بدهند حقش است و نوش جانش باشد. او کاری کرده که هواداران، استقلالی را می‌بینند که فوتبال مالکانه بازی می‌کند در حالی که قبلاً دیگران مدعی بودند فوتبال مالکانه انجام می‌دهد. امروز شاهد هستیم که هواداران زیادی به ورزشگاه می‌روند و خوشحال برمی‌گردند. آنها حسرت می‌خورند چرا شفر به استقلال زودتر به این تیم نیامد.

عمران‌زاده در پایان گفت: امیدوارم شفر را نگه دارند. با مدیریت رضا افتخاری و شخصی دوست‌داشتنی به‌نام پندار توفیقی که در نتایج اخیر نقش داشته مطمئنم این اتفاق می‌افتد. پندار توفیقی فردی فهمیده و زرنگ است و خواسته هواداران را می‌داند. امیدوارم استقلال با حضور شفر بتواند ستاره سوم قهرمانی در آسیا را کسب کند. مطمئنم هواداران با دیدن استقلال شفر کِیف می‌کنند. استقلال شفر هم بازی مالکانه انجام می‌دهد، هم خوب بازی می‌کند و هم می‌برد.