وینگادا: محمد صلاح الهام بخش تمام بازیکنان عرب استسرمربی پیشین عربستان، پرسپولیس و تیم امید ایران از تاثیر محمد صلاح بر فوتبالیست‌های عرب سخن گفت.

به گزارش ورزش هشترود، این روزها محمد صلاح نامی است که در فوتبال اروپا خیلی شنیده می‌شود. درخشش صلاح در لیورپول باعث شد تا او به عنوان بهترین بازیکن سال لیگ برتر انتخاب شود و در جدول کفش طلای اروپا نیز بالاتر از لیونل مسی قرار دارد.

نلو وینگادا، سرمربی پیشین تیم ملی عربستان درباره درخشش محمد صلاح به Arab News گفت: وقتی بازیکنی از دنیای عرب مثل محمد صلاح در چنین سطحی می‌درخشد و عمل می‌کند، الهام بخش تمامی بازیکنان این منطقه خواهد بود. مردم بسیار بسیار هیجان زده هستند و به صلاح افتخار می‌کنند.  فوتبال یکی از ابزارهایی است که مردم را متحد می‌کند و مردم خیلی دوست دارند که صلاح را در این فرم خوب ببینند. همیشه رفتن به فوتبال اروپا سختی‌های زیادی داشته است ولی برای مردم مصر فرق می‌کند. مصری‌ها دوست دارند برای داشتن زندگی بهتر تلاش کنند.

در جام جهانی روسیه دو تیم عرب مصر و عربستان در یک گروه قرار گرفتند و در بازی آخر باید برابر هم به میدان بروند که شاید نتیجه این بازی سرنوشت دو تیم را برای صعود به مرحله بعد مشخص کند. 

وینگادا در پایان اضافه کرد: مردم عربستان هم درخشش صلاح را دوست دارند چون او مسلمان است و یک عرب محسوب می‌شود ولی هر چه باشد او مصری است. برای بازیکنان عربستان آسان نیست که او را متوقف کنند. اگر یک بازیکن بتواند مصر را به دور دوم جام جهانی ببرد، آن بازیکن محمد صلاح است چون در حال حاضر او یکی از بهترین بازیکنان جهان است. 

انتهای پیام