کارنامه ملی کاپیتان پرتغال؛ رونالدوتر از رئال!وبسایت نود: همگروهی با اسپانیا و پرتغال، بدترین گروه ممکن در جام جهانی را برای ایران ساخت. اسپانیا، در آخرین بازی دوستانه‌اش ۶ گل به آرژانتین زد و برای بازی با پرتغال هم درخشش رونالدو، بیشترین نگرانی را برای هواداران تیم ملی به وجود می‌آورد. نگرانی که بعد از نمایش دیشب CR۷ مقابل یووه، جدی‌تر از قبل شده است.

نکته مهم درباره عملکرد رونالدو اینجاست که علاوه بر مسابقات باشگاهی، او در بازی‌های ملی هم آماری فوق العاده داشته است. بعد از قهرمانی پرتغال در اروپا، رونالدو دو فصل رویایی را با رئال مادرید پشت سر گذاشته و در بازی‌های ملی هم توانسته در همان سطح بدرخشد. رونالدو این دو فصل، در ۱۶ بازی ملی برای پرتغال به میدان رفته و ۲۰ گل زده است. یعنی آمار او، بیشتر از یک گل در هر بازی ملی است. به لحاظ پراکندگی گل هم رونالدو، فقط در ۵ بازی از این ۱۶ بازی نتوانسته برای پرتغال گل بزند که در دو تای آن‌ها هم پاس گل داده است. آمار گلزنی در ۶۸ درصد مسابقات، او را به خطرناک‌ترین حریف ایران در جام جهانی تبدیل می‌کند.

چهار سال قبل ایران مقابل مسی و آرژانتین، نمایشی موفق داشت و این بار هم مجبور است با بازیکنی طرف شود که علاوه بر رئال، در تیم ملی هم دو فصل رویایی را پشت سر گذاشته و با ۱،۲۵ گل در هر بازی، تهدیدی جدی برای ایران خواهد بود. تهدیدی که خنثی کردنش، ماموریت بزرگ تیم کی‌روش در روسیه است.