با این نتایج ایرادی به کمیته فنی وارد نیست!به گزارش هشترود، استقلال روز پنج‌شنبه به مصاف شاگردان علی دایی رفت و با عملکرد نه چندان جالب خود از جام‌حذفی کنار گذاشته شد. این در حالی است که روز‌های اخیر انتقادات از سوی هواداران و فوتبال‌دوستان به وینفرد شفر و شاگردانش به اوج خود رسیده است. در این خصوص با صمد مرفاوی، بازیکن و سرمربی اسبق استقلال به صورت تلفنی به گفتگو نشستیم.
* بازی استقلال- سایپا را چطور دیدید؟
این بازی یک دیدار حذفی بود و در نهایت باید یک تیم از گردونه رقابت‌ها کنار می‌رفت. متأسفانه استقلال اصلاً خوب نبود. شاگردان شفر آن تیمی که می‌خواست نتیجه بگیرد، نبودند و تیم حریف با وجود اخراج یکی از بازیکنانش خیلی خوب کار کرد. دوندگی خوب بازیکنان سایپا و تسلط کامل به بازی عامل موفقیت آن‌ها بود.
* به نظر شما ضعف استقلال در کدام نقطه از زمین بیشتر بود؟
ما در تمرینات این تیم حضور نداریم و از دور شاهد عملکرد تیم هستیم، اما استقلال در بازی پنج‌شنبه در هیچ پستی عملکرد دلخواه را نداشت. کل تیم در شرایط بدی بود و اگر کسی بگوید در دیدار مقابل سایپا خوب کار کرد واقعاً دچار اشتباه شده است چراکه اگر خوب بود پس چرا نتیجه نگرفت؟ اگر بخواهیم خیلی صریح‌تر صحبت کنیم باید بگوییم استقلال شرایط خوبی ندارد. بازیکنان و کادر فنی هم به این اتفاق آگاه هستند و باید منتظر شرایط بهتر بمانیم. موجودی استقلال همین بازیکنان است، امیدواریم با کار و تلاش شاهد روز‌های خوبی از آبی‌پوشان باشیم.
* با این شرایط احتمال رفتن آقای شفر قوت نمی‌گیرد؟
از این مسائل خبری ندارم و راجع به آن صحبتی نمی‌کنم. این مدیران تیم هستند که برای ماندن مرد آلمانی تصمیم می‌گیرند. امیدوارم استقلال چه با شفر و چه بدون او به روز‌های اوج خود بازگردد. به عنوان یک هوادار دوست دارم وضعیت تیم بهتر از این باشد و نتایج مورد انتظار برای استقلال رقم بخورد.
* نتایج استقلال بعد از تشکیل کمیته فنی روز به روز بدتر شده…
کمیته فنی استقلال و یا دیگر تیم‌ها محدودیت‌هایی دارند. آن‌ها باید به سرمربی تحت قاعده‌ای خاص مشاوره دهند، اما نمی‌توانند به زمین بیایند و بیشتر دخالت کنند. ممکن است سرمربی بیشتر از حد خاصی تصمیمات کمیته را نپذیرد. اعضای فعلی کمیته اشخاص محترم و باتجربه‌ای بوده و به اختیارات خود آگاه هستند. مطمئناً آن‌ها نقاط ضعف و قوت را به سرمربی می‌رسانند و ایرادی به این کمیته وارد نیست.
* فینال آسیا بین تیم ژاپنی و پرسپولیس را چطور می‌بینید؟
بازی برگشت با نماینده ژاپن مصاف سختی برای قرمز‌ها خواهد بود. نتیجه این دیدار را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، اما امیدوارم اوضاع به سود پرسپولیس که به عنوان نماینده ایران در فینال حاضر است، پیش برود.