استقلال در بدترین حالت باز هم استقلال استبه گزارش هشترود، هادی طباطبایی از بازی فردای استقلال و سپیدرود رشت به عنوان یک مسابقه بسیار دشوار برای هر دو تیم تهرانی و رشتی یاد می‌کرد. او که با هشترود حرف می‌زد از مسائل فنی و روحی و روانی هر دو تیم برای این بازی حرف زد.

استقلال این هفته با سپیدرود مسابقه دارد. این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
فکر می‌کنم این دیدار برای هر دو تیم سخت باشد.

چرا هر دو تیم؟
به این دلیل که هر دو تیم به برد نیاز دارند. هر دو می‌خواهند جایگاه‌شان را از رده فعلی ارتقا بدهند. از طرفی هر دو در این هفته‌ها نتایج امیدوارکننده‌ای به دست آورده‌اند و به نوعی روند رو به رشدشان را استارت زده‌اند. در واقع هر دو تیم وجه اشتراک‌های زیادی دارند. یعنی هر دو تیم از این جا به بعد به هر بازی به چشم فینال نگاه می‌کنند.

ویژگی‌های این دیدار برای رشتی‌ها چیست؟
قطعاً سپیدرود در زمین خودش از حمایت هوادارانش برخوردار است و این می‌تواند به تیم علی کریمی کمک زیادی کند. با این همه استقلال هم نام کوچکی نیست و در بدترین حالتش هم استقلال است. هر چند مادامی که بازی شروع نشده نمی‌توان خیلی از استراتژی هر دو مربی اطلاعات کسب کرد.

سپیدرود را از نظر فنی چطور دیده‌اید؟
تیم از نظر فوتبالی پیشرفت‌هایی داشته که البته دلیل اصلی‌اش به خاطر بهبود وضعیت بدنی بازیکنانش است. من دیدار این تیم با نساجی را دیدم و مشخص بود کیفیت بدنی بازیکنان سپیدرود خیلی بهتر شده است. این موضوع تأثیر مستقیمی روی فوتبال آن‌ها دارد و دیدیم که فوتبالی منظم و قابل قبول‌تر را ارائه می‌کردند.

انگیزه‌های شخصی علی کریمی پرسپولیسی برای این بازی چه تأثیری روی نتیجه خواهد داشت؟
به اعتقاد من آن‌چه بیش از این مسائل روی بازیکنان سپیدرود تأثیر انگیزشی خواهد داشت همان بهبود شرایط تیم در جدول است. البته عین این انگیزه در تیم استقلال هم وجود دارد تا قبل از نیم‌فصل در جایگاه خوبی در جدول قرار بگیرند.

شرایط تیم استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
البته دو برد استقلال روبه‌روی تیم‌های پایین جدولی به دست آمده و نمی‌تواند ملاک خوبی برای ارزیابی این تیم باشد ولی به هر حال استقلال نیاز به برد داشت و این برد‌ها هم به دست آمد.

در کل فوتبال تیمی استقلال را چطور دیدید؟
این تیم در انتقال توپ از دفاع به حمله خوب عمل می‌کرد ولی دلیلش فاصله زیاد بین خطوط هافبک و دفاع صنعت نفت بود. پرس نشدن استقلالی‌ها در زمین خودی و البته سرعت بهتر شاگردان شفر همه و همه از عوامل برتری استقلال در این بازی بود که در نهایت به بردشان هم منجر شد. استقلال با همین دو پیروزی از وضعیت بد روحی و روانی خارج شده و قطعاً در این دیدار هم برای تکرار آن به میدان می‌رود.