پدیده تاکتیکی‌ترین تیم لیگ استبه گزارش هشترود، رضا مهاجری پس از تساوی دو بر دو تیمش برابر پدیده خراسان در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال در مورد رفتار‌های خودش و بازیکنان ماشین‌سازی پس از پایان بازی اظهار داشت: وقتی کار زشت باشد، زشت است. کاش صحبت‌هایی که با بازیکنان کرده بودم را به شما می‌گفتم تا اینطور قضاوت نکنید. هفت سال است به عنوان سرمربی کار می‌کنم و یک‌بار بی‌اخلاقی از تیم من دیده‌اید؟ ۲۰ هزار تماشاگر من را تشویق کردند. بهتر است یک طرفه به قاضی نروید.
وی ادامه داد: پس از پایان بازی، دست روی سر بازیکنان کشیدم و گفتم تنها گل تاکتیکی که خوردیم، این بازی بوده است. اگر من را نمی‌شناختید، حرف‌تان درست بود. یک کار بی اخلاقی از من دیده‌اید که این دومی بوده باشد؟ بازیکنم را آوردم که عذرخواهی کند. گور پدر این فوتبال.
مهاجری عنوان کرد: سه سال در پدیده شاهد بودید چطور این تیم نگه داشتیم. این حرف‌ها برای من سخت است. زمانی که مدیر تیم تراکتورسازی شدم، نمی‌توانستم سه بازیکن پدیده را با خودم ببرم؟ مدیربرنامه بازیکن به من گفت: بی‌معرفتی، چون بازیکن را با خودت نبردی. گفتم تیم شهرم بوده و نمی‌توانم این کار را بکنم. اکبر صادقی، مردامند و … نمی‌توانستند بیایند؟ بدترین دوران پدیده برای من بود، این تیم چه چیزی داشت؟ مدیر و بازیکن داشت؟ حساس‌ترین بازی نیم فصل ما بازی با پدیده بود که بهترین تیم ایران است. پس از گل، ایستادم و کاری نکردم. بله، خوشحالم که گل زدیم و باید به بچه‌های‌مان افتخار کنم.
سرمربی ماشین سازی گفت: تنها بازی که گل تاکتیکی خوردیم، این بازی بود. روی دو گل غافلگیر شدیم. پدیده تاکتیکی‌ترین تیم ایران است و به مردم و مجموعه پدیده تبریک می‌گویم. باعث افتخار است که در این جو یک امتیاز گرفتیم. به بچه‌هایم تبریک می‌گویم که مقابل بهترین تیم ایران امتیاز گرفتیم. تاکنون چنین جوی را ندیده بودم. نمی‌توانم گلایه کنم که چرا بازی امروز رایگان شد، چون حق تیم میزبان است. تاکنون در فوتبال مشهد ندیده بودم که ورزشگاه پر شود. دم پدیده، بازیکنان، مربیان و تماشاگران آن گرم. از آن طرف، به پدیده افتخار می‌کنم و از طرف دیگر به بازیکنانم تبریک می‌گویم که دو بار بازی را به تساوی کشاندند. نتیجه گرفتن برابر پدیده افتخار است.
وی با اشاره به فشاری که روی تیمش وجود دارد، تصریح کرد: برای بازی با ذوب‌آهن روز مسابقه به اصفهان رفتیم. گفتم ۲۴ ساعت بازی را عقب بیندازید. وقتی با اتوبوس به محل بازی می‌رفتیم، بازیکنان خواب‌شان برده بود. حق‌کشی‌ها در فوتبال را دیدید و این حق کشی برای تیم‌هایی مثل ما بوده است. در بازی با پرسپولیس دیدید که چطور حق کشی کردند. فوتبال برای متمول‌هاست. در بازی با پرسپولیس، داوری که پنالتی ما را نگرفت، شجاع بود، چون همه گفتند پنالتی بود، اما او گفت: پنالتی نبوده است.
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در واکنش به وقت‌کشی بازیکنان تیمش گفت: خوشبختانه همدیگر را می‌شناسیم و با هم بزرگ شدیم. اگر بازیکن عضله‌اش می‌گیرد، به خاطر این است که موجودی ما کم بوده و ۵۰ درصد بازیکنان مصدوم هستند. دفاع راست را مهاجم و وینگر تیم را دفاع می‌گذارم. بازیکن ندارم، اما ناله نکردم و با داشته‌هایم کار کرده‌ام. محمدرضا کنعانی‌زادگان نباید بازی می‌کرد، اما به خاطر من بازی کرد. زانوی او پیچ و مهره است. به مهدی‌زاده گفتم چرا از زمین بیرون آمدی، گفت: داور به او اعلام کرده. مگر دیوانه‌ام دفاع تیمم را بیرون بکشم و ۱۰ نفره شویم؟
«اگر بازی را کنترل نمی‌کردیم، کلاه سر ما گذاشته می‌شد.» مهاجری با بیان این جمله ادامه داد: امین قاسمی‌نژاد ابتدای بازی گل قشنگی به ما زد، اما او را کنترل کردیم. اکبر صادقی یکی از بهترین هافبک‌های ایران است که او را کنترل کردیم. اگر کنترل نمی‌کردیم، از پدیده امتیاز نمی‌گرفتیم. با این حال، اعلام کردم که گل تاکتیکی از پدیده دریافت کردیم. در بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم که زشت است وقتی در تمرینات کار می‌کنیم، در زمین گل می‌خوردیم. مقابل پرسپولیس نیز، روی ضربه ایستگاهی گل خوردیم که اتفاقی بود.
وی در مورد اعتراضش به داور عنوان کرد: احساس کردم پیمان بابایی را در محوطه جریمه کشیدند. روی یک صحنه نیز، خطایی روی رضا خالقی‌فر رخ داد که داور نگرفت. من به داوری ورود نکرده‌ام، اما سال گذشته چطور به ذوب‌آهن باختیم؟ یک گل آفساید خوردیم و گل دیگر که پنالتی نبود. بروید و ببینید داور آن مسابقه چه کسی بود. یکسری از اعتراض‌ها نیز برای جریان بازی است، چون دوست دارم تیمم ببرد. به تیم خودم تعهد دارم و آبرویم است. زمانی که سیاه‌جامگان بودم، پدیده را شکست دادیم و یکسری از من انتقاد کردند. سیاه‌جامگانی که تازه متولد شده بود، اما اکنون اثری از آن نیست.
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در خصوص بازی کردن کنعانی‌زادگان در این دیدار گفت: او باید استراحت کند. قرار نبود کنعانی‌زادگان برای تیم ملی مقابل ونزوئلا به میدان برود، چون در بازی قبلی تیم ملی بازی کرده بود، اما ظاهرا یک نفر آسیب می‌بیند و کنعانی‌زادگان جای او قرار می‌گیرد. کنعانی‌زادگان مقابل پرسپولیس نیز با فشار زیادی بازی کرد. او خسته است و باید استراحت کند. کنعانی‌زادگان سرمایه ملی است و باید حفظ شود.
مهاجری در رابطه با اتفاقات بعد از بازی عنوان کرد: همیشه گفته‌ام بازیکنی که وارد این مسائل شود، باید خودش را اصلاح کند. بار‌ها گفته‌ام کسانی که این گونه ستاره می‌شوند، عمر فوتبالی‌شان کوتاه است. اگر مقصر از سمت ما باشد، مطمئن باشید برخورد می‌کنم، اما باید ببینیم موضوع چه چیزی بوده است.
سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در مورد بحث بازگشت داریوش شجاعیان به ماشین‌سازی گفت: پیش از بازی گفتم که اگر او برگردد، استقبال می‌کنیم.
مهاجری در خصوص درگیری‌های اعضای کادر دو تیم پس از پایان بازی گفت: سرآسیابی برای من عزیز است، اما باید فیلم را ببینم. هم من و هم شما تحت فشار هستیم. الان هر چیزی بگویم یک طرفه به قاضی رفته‌ام. تنها نقطه تاریک بازی، این صحنه‌ها بود. خودمان هم عذرخواهی کردیم.