شفر هر زمان قهرمانی آسیا و لیگ آورد، بزرگ می‌شودبه گزارش هشترود، علی موسوی از جمله‌ای که فتحی درباره شفر بر زبان آورده تعجب نکرد. او هم با فتحی موافق بود که شفر مربی بزرگی است ولی نه بزرگ‌ترین و بهترین. شاگرد زنده‌یاد منصور پورحیدری در گفتگو با هشترود درباره وضعیت یارگیری تیم محبوبش انتقاداتی داشت.

فتحی گفته شفر بزرگ‌ترین مربی تاریخ استقلال است و کسی مانند او نداشتیم! تا چه حد با این موضوع موافقید؟
ما که در دوران سرمربیگری رایکوف نبودیم و چیزی ندیدیم ولی از زبان بزرگان باشگاه‌مان شنیدیم او یکی از تأثیرگذارترین مربیانی بوده که باشگاه استقلال به خودش دیده است.

در دوران بازی خودتان چطور؟
در این سال‌ها هم که خود ما کوچک بودیم و سپس به تیم آمدیم منصورخان پورحیدری از برجسته‌ترین سرمربیان ایران و آسیا بوده که در استقلال حضور داشته است. توانایی‌های فنی و البته شخصیت والا و اخلاق‌مداری آن مرحوم هم همواره در استقلال و کل فوتبال ایران زبانزد بوده است. این را ما استقلالی‌ها نمی‌گوییم. از بازیکنان دیگر تیم‌ها که در تیم ملی شاگرد او بودند هم می‌توانید بپرسید.

 نظر خود شما درباره شفر چیست؟
به نظر من شفر یکی از بهترین مربیانی است که به استقلال آمده و توانسته در بحرانی‌ترین روز‌های فصل گذشته تیم را نجات بدهد و یک جام با استقلال گرفت. او این فصل هم با مشکلات زیادی که باشگاه داشت تیم را به جایگاه خوبی در پایان نیم‌فصل اول رساند و از بحران بیرون برد. او به سبک فوتبال استقلال نظم و شکل درستی داده و در تیم‌های خوبی هم کار کرده ولی کمی دیر به ایران آمده است. کاش چند سال پیش می‌آمد.

 می‌توان او را بزرگ‌ترین یا بهترین سرمربی استقلال در تاریخ این باشگاه نامید؟
البته ولی هر زمان که توانست قهرمانی باشگاه‌های آسیا، لیگ برتر و جام حذفی را به دست بیاورد حتماً می‌تواند گزینه بهترین مربی باشد. الان او فقط جزو بهترین‌هاست.

اوضاع استقلال پس از شروع تمرینات را چطور ارزیابی می‌کنید؟
همه ما انتظار داشتیم دو، سه بازیکن جذب تیم شوند تا مشکل گلزنی رفع شود که مدیران باشگاه فرهاد مجیدی را آوردند (خنده)! متأسفانه باز هم مانند ابتدای فصل نتوانستیم از فرصت نقل و انتقالات استفاده درست ببریم. در نهایت هم فکر کنم شفر مجبور شود فرهاد مجیدی را به میدان بفرستد تا برایش گل بزند.

اتفاقاً روز گذشته پا به توپ هم شده است. فکر می‌کنید بتواند بازی کند؟
او در دوران بازی لاغر بود و الان تازه به فرم مطلوب رسیده و می‌تواند به استقلال کمک کند. باز هم باید تأسف خورد که تصمیمات مدیران استقلال اصلاً حرفه‌ای نیست.