از این تیم ملی انتظار قهرمانی داریمبه گزارش هشترود، در جام ملت‌های ۱۹۹۶ همه چیز برای قهرمانی مهیا بود غیر از شانس و ما به همین خاطر، به سومی این تورنمنت رضایت دادیم. در همان سال می‌توانستیم طلسم بزرگی را بشکنیم، ولی به هر حال کار به امروز کشیده است.
دروازه بان ایران در آن تورنمنت، نیما نکسیا بود. نکسیا حالا استاد دانشگاه شده و به عنوان سرپرست یکی از کمیته‌های مهم فدراسیون فوتبال مربوط به آکادمی‌ها و مدارس فوتبال فعالیت می‌کند. او در مورد شرایط تیم ملی فوتبال ایران قبل از شروع جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به ما گفت: «انتظار همه ما رسیدن به کسب عنوان قهرمانی است. با وجود تیم‌های خوبی مثل ژاپن، کره جنوبی و استرالیا، شاید قهرمان شدن تیم ملی سخت باشد، اما اصلا بعید نیست. بالاخره ما رنکینگ اول آسیا هستیم و شرایط خوبی هم داریم.»
نکسیا اضافه کرد: «دیگر زمانی برای بازگشت به گذشته وجود ندارد و هر چه نیز در مورد اتفاقات قبلی بگوییم، فقط حرف است، اما فکر می‌کنم باید همه مان از تیم ملی حمایت کنیم. ما یک مربی خوب و بازیکنان بسیار خوب در اختیار داریم و انصافا قرعه مان هم بد  نیست. به همین علت من خیلی امیدوارم طلسم قهرمانی برای مان بشکند و در این دوره بتوانیم یک جشن حسابی بگیریم. مردم ایران هم حق دارند از چنین تیمی که هست، انتظار قهرمانی داشته باشند.»
او به گذشته هم اشاره‌ای داشت و گفت: «در سال ۹۶، هیچ تیمی به اندازه ایران لیاقت کسب عنوان قهرمانی نداشت. تیمی که عربستان و کره جنوبی را با برد‌های پرگل، در هم می‌کوبد، باید هم قهرمان شود، اما ناداوری و اشتباهاتی که بود، ما را از خواسته مان دور کرد. این بار بازیکنان باید باتجربه و قدرتمند ظاهر شوند و یک عنوان خوب به دست بیاورند. درخشش تیم ملی در جام جهانی، انتظارات را هم بالا برده و همه ما می‌خواهیم تیم ملی مان به جایگاهی که حق اش است، برسد.»