فقر شدید در تمام مسابقات هفته هفدهم


فقر شدید در تمام مسابقات هفته هفدهم
به گزارش هشترود، خوشه طلایی ساوه در این هفته و روی درخشش دروازه‌بان خود که موفق به مهار پنالتی بازیکن تیم مس کرمان شد توانست از تساوی بگریزد و یک بر صفر تیم قعرجدولی مس را شکست دهد، اما در این هفته تیم داماش گیلان به خاطر حضور در جام حذفی و چوکای تالش به دلیل قرعه استراحتی که داشت به عنوان تیم‌های مدعی بازی نکردند تا یک فرصت خوب نصیب مقاومت تهران شود تا در صورت کسب پیروزی بتواند رده دوم جدول را از آن خود کند، ولی این اتفاق نیفتاد و مقاومتی‌ها نتوانستند مقابل شهرداری همدان به نتیجه‌ای بهتر از تساوی صفر – صفر برسند تا مقاومت در رده سوم جای بگیرد. کاسپین قزوین و سردار بوکان هم برگزارکننده حسا‌س‌ترین بازی هفته بودند که این بازی پرحاشیه ۲ بر یک به سود میزبان به پایان رسید تا کاسپین خود را به رده هفتم جدول برساند و سردار را در همان رده نهم نگه دارد. ایرانجوان بوشهر هم در این هفته شاهکار کرد و توانست فارغ از عنوان قعرجدولی که دارد اولین برد خانگی‌اش را بالاخره به دست بیاورد و آوالان کامیاران را یک بر صفر شکست دهد و بالاخره در آخرین دیدار هفته که برگزار نشد به دلیل عدم سفر استقلال اهواز به بم این تیم ۳ بر صفر بازنده اعلام شد و شهرداری بم صاحب ۳ امتیاز بی‌دردسر شد.
از دل لیگ ۲
* به طرز غیر قابل باوری مسابقات این هفته گروه نخست کم‌گل بود و تنها ۵ گل در ۵ بازی هفته رقم خورد تا میانگین یک گل در هر بازی به دست بیاید.
* مس نوین کرمان، مقاومت تهران، شهرداری همدان و آوالان کامیاران تیم‌های ناکام در گلزنی این هفته بودند.
* تیم خوشه طلایی ساوه توانست اولین تیمی شود که تعداد بردهایش را دورقمی می‌کند.
* با تساوی‌ای که مقاومت در این هفته متحمل شد آن‌ها در رکورد کسب بیشترین تساوی با سردار بوکان در عدد ۸ شریک شدند.
تیم هفته: ایرانجوان بوشهر
مربی هفته: حمید کللی‌فرد (ایرانجوان بوشهر)
بازیکن هفته: شهریار شیروند (سردار بوکان)
تیم منتخب هفته هفدهم لیگ ۲ (گروه اول)
حسین عسگری (شهرداری همدان)
حسن مرادی‌فر (خوشه طلایی ساوه)
پیمان حشمتی (شهرداری همدان)
بهنام عسگرخانی (کاسپین قزوین)
شهریار شیروند (سردار بوکان)
محمد کاظمی (کاسپین قزوین)
کاظم صالحی (شهرداری همدان)
سعید الیاسی (کاسپین قزوین)
فرهاد خیرخواه (خوشه طلایی ساوه)
پارسا قلی‌پور (شهرداری همدان)
امین انصاری (سردار بوکان)


فقر شدید در تمام مسابقات هفته هفدهم

ناکامی ۸ تیم در گلزنی
در گروه دوم و در ۶ بازی برگزار شده یک هفته بسیار کم‌گل را در بیشتر مسابقات شاهد بودیم به نحوی که ۳ دیدار از ۶ مسابقه این گروه حتی یک گل هم نداشت و هر ۳ بازی با نتیجه صفر- صفر به پایان رسید. در دیدار نخست این دسته از بازی‌ها ابتدا باید به دیدار شهرداری بندرعباس مقابل آرمان‌گهر سیرجان اشاره کنیم که بیشتر به سود نماینده بندرعباس شد چراکه آن‌ها از جایگاه ششم به رده پنجم صعود کردند و البته در سوی مقابل نماینده سیرجان صدرنشین باقی ماند. دیدار بعدی که صفر- صفر به پایان رسید در بابلسر انجام شد که طی آن شهدای این شهر مقابل نفت و گاز گچساران رده سومی آن را رقم زدند تا ضرر بیشتر متوجه نفت و گاز شود که به جایگاه چهارم رسید. سومین و آخرین صفر- صفر ثبت شده هم در شهربابک رقم خورد که مس این شهر برابر نفت امیدیه به آن دست یافت تا هر دو تیم در همان رتبه‌های هفته قبل‌شان باقی بمانند. اما در سه بازی دیگر سه تیم میزبان یعنی بعثت کرمانشاه، استقلال رامشیر و نیروی‌زمینی به ترتیب توانستند بر شهرداری فومن و خیبر خرم‌آباد و پرسپولیس گناوه غلبه کنند و به اوضاع خود در جدول سر و سامان بدهند و به نسبت دیگر تیم‌های گروه خاطره خوبی را از مسابقات این هفته داشته باشند به این ترتیب و در روزی که تنها سه تیم از ۱۲ تیم این گروه طعم برد را چشیدند مسابقات هفته هفدهم در گروه دوم به پایان رسید.
از دل لیگ ۲
* تنها ۸ گل در ۶ دیدار این گروه رد و بدل شد و معلوم نیست اگر دیدار پرگل استقلال رامشیر با خیبر خرم‌آباد که در آن ۵ گل رد و بدل شد، نبود چه فاجعه‌ای اتفاق می‌افتاد.
* متأسفانه ۸ تیم از ۱۲ تیم این گروه در گلزنی ناکام شدند تا متهمان ردیف اول کم‌گل شدن بازی‌های این هفته باشند؛ تیم‌های مذکور عبارتند از شهرداری بندرعباس، آرمان‌گهر سیرجان، مس شهربابک، نفت امیدیه، شهدای بابلسر، نفت و گاز گچساران، پرسپولیس گناوه و شهرداری فومن.
* با بسته نگه داشتن دروازه نفت و گاز گچساران در این هفته این تیم با دریافت ۱۱ گل در ۱۷ مسابقه بهترین خط دفاعی را در اختیار دارد.
* اولین برد بعثت کرمانشاه با سرمربی جدیدش شهرام مهرپیما در اولین حضور او رقم خورد.
بهترین تیم: بعثت کرمانشاه
بهترین مربی: شهرام مهرپیما (بعثت کرمانشاه)
بهترین بازیکن: صادق صدریان (استقلال رامشیر)
تیم منتخب هفته هفدهم لیگ ۲ (گروه دوم)
مجید غلامی (آرمان‌گهر سیرجان)
حسین سنگرگیر (نیروی‌زمینی)
حبیب افرا (بعثت کرمانشاه)
حسین خیری (نیروی‌زمینی)
میلاد ربانی (استقلال رامشیر)
رسول سعدیان (نیروی‌زمینی)
سجاد بازگیر (خیبر خرم‌آباد)
وحید نجفی (بعثت کرمانشاه)
ایوب سبحانی‌پور (بعثت کرمانشاه)
سیداعلا خلف‌زاده (استقلال رامشیر)
صادق صدریان (استقلال رامشیر)